Hovard Hjuzs

Hovards Hjuzs bija Amerikāņu izcelsmes aviators, biznesmenis, pleibojs un filantropists, kurš savas dzīves laikā kļuva par vienu no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē un arī vienu no atpazīstamākajiem biznesmeņiem. Bet viņa nopelni tieši aviācijas jomā ir tie, kāpēc tad mēs viņu pieminam FLY Latvia mājas lapā, jo viņš ne tikai izveidoja vienu no lielākajiem pasažieru aviācijas uzņēmumiem TWA bet arī radīja dažādus lidmašīnu prototipus tajā skaitā H-4 herkuless lidmašīnu un arī D-2 un XF-11 lidaparātus. Hovards jau no bērnības bija ļoti ekscentrisks un, paziņoja, ka viņš grib būt labākais golfa spēlmanis un biznesmenis , kā arī pilots un lai gan viņš nepabeidza nevienu skolu, tomēr, kā redzams, tad viņam savas dzīves laikā izdevās iegūt tādu bagātību, par kādu citi cilvēki tikai var sapņot un arī iegūt slavu par ko mēs vēl jo projām runājam.

Savu karjeru Hovards sāka filmu industrijā, kad pēc viņa vecāku nāves viņš ieguva sava tēva kompāniju savā paspārnē un sāka izmantot tās naudu, lai radītu dažādas filmas, no kurām populārākās bija “Scarface”, “The Outlaw” un “Hell’s Angels”, kur pēdējā filmā parodijās Hovarda mīla pret kino un lidmašīnām, jo viņš šajā filmā iegrūda vairāk nekā 3.8 miljonus dolāru un tādā veidā aizsāka liel-budžeta filmu radīšanu, kā arī kases grāvēju veidošanu. Lai gan sākumā Holivudas kritiķi Hovardu apsmēja, tomēr viņam izdevās izveidot vienas no zināmākajām un labākajām filmām, kuras visiem skatītājiem bija pilnīgi kaut kas jauns. Tālāk pēc savas filmu karjeras Hovards lēnām sāka darboties arī avio sfērā izveidojot Hjūza aviokompāniju sava tēva kompānijas paspārnē un gadu gaitā viņam izdevās iegūt finansējumu no ASV valdības dažādu militāro lidaparātu radīšanai, par ko viņš arī saņēma lielu kritiku. Hovards ieguva atpazīstamību arī ar dažādiem pasaules rekordiem, kur viens no tiem bija ātrākais ceļojums apkārt pasaulei, ko viņam ar savu 4 cilvēku komandu izdevās veikt 91 stundā, kas tajā laikā bija par vairāk nekā 3 dienām ātrāk nekā visiem iepriekšējiem rekordu turētājiem.

Bet tieši Hovarda eksperimentālās kara lidmašīnas un viņa kompānijas veidotā pasaules lielākā lidmašīna. Hovards bija ļoti kaislīgs aviators un viņam nebija bail izmēģināt dažādas prototipu lidmašīnas, un vienā no šādiem trakajiem lidojumiem Hovards cieta negadījumā, kurā gandrīz zaudēja dzīvību un viņa pēc tam mēnešiem ilgi bija jāpavada slimnīcā ar trešās pakāpes apdegumiem, lauztām ribām un citiem lauztiem kauliem. Bet pēc šī negadījuma, lai gan viņš bija nemitīgās sāpēs, tomēr viņš vēl turpināja arī lidot un veidot savus biznesus līdz brīdim, kas viņš bija spiest pārdot savu lielāko daļu TWA aviokompānijā tāpēc, ka viņš arī ražoja lidmašīnas un tāpēc ASV valdība uzskatīja, ka viņš pārkāpj likumu. Bet Hovards, lai gan to negribēja darīt, tomēr pārdeva savas akcijas un ieguva vairāk kā 500 miljonus dolāru, kas tajā laikā bija milzīga naudas summa. Un viņš dzīves laikā kopumā nopelnīja vairāk kā 1.5 miljardus dolāru, kas pārvēršot šo naudas summu mūsdienu naudā būtu pat 6 miljardi dolāru un tādā veidā Hovards ierindo sevi pasaules bagātāko cilvēku topā un savos darbības gados tika lēsts, ka viņam piederēja līdz pat 0.1% no kopējā ASV iekšzemes kopprodukta, kas ir milzīgs skaitlis ņemto vērā simtiem miljonus cilvēku, kas ASV dzīvo. Lai gan Hovardam dzīves beigas nebija patīkamas, jo viņš cīnījās ar dažādām problēmām sākot no Obsesīvi kompulsīvajiem traucējumiem līdz smagām sāpēm no saviem daudzajiem negadījumiem. Bet neskatoties uz to Hovards ieguva dažādas aviācijas medaļas un par viņu pat tika uzņemta filma “Aviātors” kas tad arī parāda Hjūza dzīvesstāstu ar visām viņa veiksmēm un neveiksmēm. Hovards tiek minēts, kā viens no visu laiku lielākajiem aviācijas nozares pārstāvjiem un viņa veikums gan lidaparātu radīšanā, gan arī lidmašīnu un aviācijas popularizēšanā ir neizmērāms!